Skip to content

5 põhjust, miks valida elektrikeriseks tornkeris

  Lai sortiment – raske otsustada

  Otsid sauna jaoks head elektrikerist, kuid ei tea, millist valida. Saan sulle siinkohal ehk abiks olla.

  Elektrikeriseid jagunevad laias laastus kolmeks: 

  • seinakerised
  • põrandakerised
  • tornkerised

  Aga miks just tornkeris?

  Annan sulle järgnevalt 5 põhjust, miks võiksid otsustada nende kolme puhul just tornkerise kasuks. Tornkeriste tootevalik on üpris kirju, seega vii end kurssi, mille poolest need teineteisest erinevad. Kuna tööpõhimõttelt on nad kõik üsna sarnased, tee esimene valik välimuse ja hinna järgi.  Järgnevalt siis plussidest…

  1. Puudub kuiv ja terav leil

  Keskmise suurusega tornkeris mahutab u 100 kg kerisekive. Seda on üle kahe korra rohkem, kui mahutavad enamus puuküttega kerised. Pean silmas selliseid keriseid, millel kivid käivad kolde peale kuhja. Suur kivide hulk garanteerib korraliku ja niiske leili.

  2. Kiirgab soojust ringiratast

  Silinderjas kuju võimaldab kerist paigutada ka lava keskele. Sellise paigutuse puhul kiirgab soojust kõigile saunalistele võrdselt. Kinnise kestaga kerised (põrandakerised ja enamik seinakeriseid) kiirgavad soojust paraku vaid ülespoole.

  3. Paigutub pea kõikjale

  Tornkerist võid paigutada nurka, lava sisse, seina äärde, sauna keskele jne. Sellist tüüpi keris aitab sul ühe sauna kohta luua kõige rohkem ruumilahendusi. Võrdluseks –  seinakerist saad paigaldada vaid seinte külge.

  4. Ei jäta varbaid külmaks 

  Oled ju kuulnud probleemist, kus varbad jäävad saunas nö. külmaks.  Tornkerisega sul seda muret ei ole. Tänu võrkkestale kiirgub tornkerisest soojust kogu tema pikkuse ulatuses. 

  5. Võtab vähe ruumi

  Tornkeriste keskmine läbimõõt on vaid 30-35 cm. (Sama palju võtab enda alla ka klassikaline praepann või keedupott.) Saunapointi tootevalikus on eraldi olemas ka spetsiaalsed nurga- ja seinamudelid.