Skip to content

Hubane sauna valgustus

    Kui käsil sauna ehitus siis Sauna valgustus võiks leiliruumis olla lahendatud selliselt, et valgusallikat ennast näha pole. Hubase tulemuse saab, kui valgusvihk peegeldub puidupinnale ja hajub sealt edasi ruumi laiali.

    Niiskuskindel klaaskupliga valgusti. Soodsaim lahendus on paigutada niiskuskindel valgusti (kaitseklassiga vähemalt IP44) lava alla ja varjestada see puidust sõrestikuga.

    LED-valgustid. Kasutades meeleolu valgustuseks LED-komplekte, tuleks meeles pidada, et LED-pirn on kuumuse suhtes pisut tundlik. Seetõttu soovitame neid võimalusel paigutada madalamale, kus temperatuur pole nii kõrge, näiteks seljatoe laudade või lava äärelaua taha.

    Fiiberoptika. Kõige kindlam valik on kahtlemata fiiberoptika komplekt. Valgusallikat toidab üksainus pirn projektori sees. Peenikestest klaaskiududest moodustuvad kiudjuhtmed, mis omakorda hargnevad soovitud kohtadeni. Valgusjuhtmed ei juhi elektrit, seega on tegemist ka ohutuima lahendusega niiske ruumi valgustamiseks. Klaaskiu kuumustaluvus on sõltuvalt tootjast kuni +130 kraadi.

    Vaata ka kuidas lahendada kerise tagune sein.