Skip to content

Mida sauna klaasust valides silmas pidada?

  1. Ukse mõõdud

  Saunauks võiks olla vähemalt 70 cm lai ja 200 cm kõrge. Kuna ukse mõõte väljendatakse moodulmõõtudena (1 moodul ehk 1M võrdub 10 cm), on näiteks 70 cm x 210 cm ukse tähis lihtsalt 7×21.

  2. Lengi materjal

  Võimalusel väldi ehituspoodides väga levinud männilengiga saunauksi. Need on küll väga soodsad, ent tõenäoliselt hakkavad need mõne kuu pärast vaiku välja ajama.
  Pealegi ei sobi männileng kokku sinu ülejäänud sauna ilmega (kui su saunal muidugi männilauast seinad ei ole).

  Parim lengi materjal on lehtpuu liimpuit, sest see ei hakka niiskuse käes kõveraks tõmbuma.

  3. Klaas

  Kõige levinum on kirka ehk läbipaistva pronksitooniga klaas. Selle puhul võid arvestada, et pesuruumist kiirgub valgust ka leiliruumi ja lisaks on lastel hea silma peal hoida.

  Mattklaas on veidi vähem levinud. See on hea lahendus, sest annab laval olevatele inimestele rohkem privaatsust. Teine pluss on see, et leiliruumi meeleoluvalgus ei muutu tänu mattklaasile pesuruumi valguse tõttu olematuks.

  4. Käepide

  Kõige rohkem on siin kasutusel harilik puidust (haab või termohaab, lepp) nupp. Kindlasti tuleks vältida lakitud nuppe, sest need muutuvad kiiresti tulikuumaks.

  Kui soovid elegantsemat lahendust, vali vertikaalselt paigutatav käepide. See püstine ja pulgataoline käepide on küll pisut kallim, ent samas ka märksa mugavam. 

  5. Hinged

  Vastupidavus. See märksõna on hingede osas kõige olulisem, sest aeg ja niiskus kipuvad agaralt hingede kallal oma tööd tegema.

  Samuti on hingede puhul tähtis nende reguleerimise võimalus ja välimus. Saadaval on ka isesulguvad hinged ja magnetlukustus.

  6. Ohutus

  Kõik saunauste tootjad kasutavad karastatud klaasi, mis naljalt ei purune – selleks on vaja üsna tugevat teravat lööki. Kui see siiski peaks juhtuma, puruneb saunauks tavaliste klaasikildudega võrreldes üsna ohututeks väikesteks graanuliteks.