Skip to content

Kuidas varustada mugavalt ja säästlikult oma sauna või kõrvalhoonet veega?

  Kas kavatsete oma eramaja juurde sauna ehitada? Üheks võimaluseks on paigaldada kütte- ja tarbevee ühest hoonest teise viimiseks spetsiaalne toru. Sel puhul soovitame paigaldamisele appi kutsuda sellele tööle spetsialiseerunud toru meistrid.

  Selleks pakub Uponor maa-aluseks paigalduseks Ecoflexi eelisoleeritud kütte- ja tarbeveetorustike lahendusi.

  Need on painduvad plasttorud, mis on isoleeritud ja varustatud kaitsekattega. Tänu suurepärasele paindlikkusele ja paigaldamise lihtsusele on kütte- või veetorude paigaldamine vaevatu ning seda saab teha ilma keevitustööde või eriseadmeteta.

  Toru materjaliks on molekulaarselt ristseotud polüetüleen PEX, mis on piisavalt temperatuurikindel sooja tarbevee ja sooja vee transportimiseks. Näiteks kuumaveetorudel on lubatud töötada ainult maksimaalsel temperatuuril 80°C. Kõik Ecoflexi eelisolatsiooniga torud vastavad nõuetele ja nende kasutusiga on vähemalt 30 aastat.

  Isolatsioonina kasutatakse samast toorainest valmistatud kinnise rakuga PEX vahtu, mis ei ima vett ega niiskust ning on väga heade soojusisolatsiooniomadustega – tagades väikese teekao ja parandades energiatõhusust.

  Torud jagunevad kasutusala järgi küttetorudeks (Ecoflex Thermo), sooja tarbeveetorudeks (Ecoflex Aqua) ja kaheotstarbelisteks torudeks (Ecoflex Quattro).

  Neist kaks esimest on saadaval ühe- ja kahetorulises versioonis, st esimesel juhul on kaitsekorpuses üks töötav toru, teisel juhul on peale- ja tagasivoolutorud ühes korpuses. Ecoflex Quattro on üks selline lahendus, kus küte ja tagasivool ning sooja tarbevee varustamine ja tsirkulatsioon on kõik ühes kompaktses korpuses.

  Torupoolid on saadaval pikkusega kuni 200 meetrit, mis tähendab, et torude pikendusi on minimaalselt.

  Liitmikutena pakub Uponor kahte võimalust: Uponor Quick & Easy liitmikud, mille ühendamiseks on vaja spetsiaalseid tööriistu, ja Ecoflex Wipex süsteemi, mille ühendamiseks on vaja ainult mutrivõtit.

  Kuna toru on nii painduv, pole põlvede järele suurt vajadust – isegi majja sisseviimine saab tavaliselt ilma nendeta tehtud.

  Kerge toru paigaldamiseks ei ole vaja rasket varustust ja torurullid on kaevikus kergesti lahti rullitavad, mistõttu on kaeviku laiuse järele väike vajadus. See lühendab paigaldusaega ja vähendab ehituskulusid. Soovitatavad kaeviku sügavused on 1m (liikluskoormus) ja 0,4m (greenfield). Torud taluvad kuni 60-tonnist koormust.

  Seal on spetsiaalselt välja töötatud külmaveetorud (Ecoflex Supra). Lisaks on veel isolatsiooniga toru ja polüetüleensärg, et vesi ei külmuks. Vajadusel saab torudele lisada ka küttekaableid ja automaatikat külmakaitse juhtimiseks.

  Loomulikult on saadaval ka mitmesugused abimaterjalid: vundamendi puksid, kolmnurgad, põlved, kaevud – ehk siis terve rida tooteid ja tarvikuid, olgu selleks kõike vaja korraliku ja vastupidava maa-aluse kütte- ja veetrassi ehitamiseks.

  Sisu allikas: link